Jesteś tutaj

Projekty

  • Bluzy dla IH UW:

Wydarzenie mające na celu przede wszystkim promocję naszego instytutu oraz Uniwersytetu Warszawskiego. Chcieliśmy, aby dzięki bluzom studenci Instytutu Historycznego pokazali przywiązanie do naszej uczelni oraz wydziału. Akcja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem wszelakich studentów historii, od pierwszego roku studiów licencjackich po trzeci studiów magisterskich, a także absolwentów IH UW. W ramach projektu przygotowaliśmy dwa modele bluz: rozpinane i nierozpinane z kapturem.

  • Campus akademicki Łazy:

Campus Akademicki, to cykliczny obóz studencki, który co roku przyciąga do nadmorskiej miejscowości Łazy żaków z całej Polski! W roku 2013/2014 był to obóz zerowy Uniwersytetu Warszawskiego.Podczas tygodniowego spotkania studenci mieli okazję zapoznać się ze sobą i zaadaptować do specyficznego, studenckiego klimatu. Campus to szansa na znalezienie nowych przyjaciół, zainteresowań, partnerów do wspólnego mieszkania, miłości, szczęścia, pomysłu na życie i wielu innych pozytywnych chwil, które pozostały z nami na zawsze. Podstawowym zadaniem Campusu Akademickiego jest przedstawienie większości problemów, jakie spotykają studenta wyższej uczelni. Podczas warsztatów, spotkań i prelekcji poruszana jest tematyka pomocy materialnej, regulaminu studiów, zwyczajów panujących na UW. Informujemy Studentów o możliwościach podjęcia pracy zarobkowej, wyjazdu na stypendium zagraniczne. Studenci zapoznają się z technikami szybkiego uczenia się, czytania i zapamiętywania. Obóz stanowi pomocną dłoń dla wszystkich studentów, a w połączeniu z integracją i świetną zabawą jest dla uczestników niezapomnianym przeżyciem. Dzięki zatrważającej ilości dobrowolnych szkoleń i warsztatów studenci zapoznają się z: -warunkami studiowania na Uniwersytecie Warszawskim; -profesorami i znanymi osobistościami, z którymi spędzicie najbliższe 3-5 lat; -warunkami pomocy materialnej oraz kwestiami odnalezienia pracy zarobkowej po i w trakcie studiów; -zasadami rządzącymi życiem studenckim w Warszawie; -umiejętnościami, które będziecie szkolić w toku Waszych studiów (warsztaty dziennikarskie, warsztaty z przedsiębiorczości, warsztaty dot. współczesnego rynku pracy itp.); -działalnością i funkcjonowaniem Samorządu Studentów UW. Nie zapominajmy jednak, że Campus Akademicki to także integracja. Codzienne odbywają się wydarzenia integrujące ponad tysiąc studentów z całej polski, konkursy z nagrodami, koncerty gwiazd polskiej sceny muzycznej, zabawy na plaży i ośrodkach oraz wiele innych atrakcji. Campus Akademicki to oficjalny obóz zerowy UW organizowany przez Zarząd Samorządu Studentów oraz: ZSS Wydziału Chemii ZSS Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki ZSS Wydziału Pedagogicznego ZSS Uniwersyteckiego Kolegium Kształcenia Nauczycieli Języka Angielskiego ZSS Uniwersyteckiego Kolegium Kształcenia Nauczycieli Języka Francuskiego ZSS Uniwersyteckiego Kolegium Kształcenia Nauczycieli Języka Niemieckiego ZSS Katedry Hungarystki ZSS Instytutu Informacji Naukowej i Studiów Bibliologicznych ZSS Instytutu Historyczny ZSS Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych ZSS Katedry Studiów Interkulturowych Europy Środkowo-Wschodniej 

  • Objazd zerowy:

Objazd Zerowy dla studentów I roku historii organizowany jest już od wielu lat przezStudenckie Koło Naukowe Historyków i Zarząd Samorządu Studentów IH UW. Wyjazd ten mapomóc przyszłym studentom przede wszystkim w zintegrowaniu się. Podczas tych kilkudni dzięki starszym kolegom poznają także wszystkie informacje, które potrzebne są im dostudiowania na UW. Ważnym elementem w trakcie objazdu zerowego jest zwiedzanie miastapod kontem historycznym. W przypadku wyjazdu roku 2013/2014 doPoznania i Gniezna. Starsi studenci z Koła Naukowego prezentowali studentomhistorii jak wyglądają objazdy kursowe na I i II roku historii. W trakcie wyjazdów odbyłysię również szkolenie z obsługi USOS oraz zostanły wytłumaczone zasady funkcjonowania kółnaukowych w Instytucie Historycznym oraz Samorządu Studentów Instytutu Historycznego iSamorządu Studentów UW. 

  • Otrzęsiny:

Otrzęsiny to doroczne święto zarówno nowo przybyłych studentów jak i tych studiujących nieco dłużej. Impreza ta pozwala na integrację pomiędzy studentami pierwszego roku oraz ze starszymi kolegami. Warto wspomnieć, że wydarzenie takie ma charakter wydziałowy, ponieważ współorganizatorami są jednostki Wydziału Historycznego co wpłynie znacząco na współpracę między nimi.Motywem przewodnim tegorocznej imprezy była szeroko pojęta muzyka bałkańska. Gwiazdą wieczoru był Warsaw Balkan Madness, który zasłynął na polskiej scenie klubowej prowadzeniem imprez w stylach etnicznych zaczerpniętych prosto z rodzimych wiejskich wesel i filmów Emira Kusturicy.Cała impreza miała miejsce w klubie „Lus Blus” przy ulicy Górczewskiej 67.Aby studenci poszczególnych jednostek mogli się integrować i jednoczyć, na imprezie przygotowaliśmy konkursy oraz zadania, które urozmaicą zabawę i zbliżą uczestników otrzęsin. Jesteśmy przekonani , że wszystkie wymienione elementy zapewniły studentom WH wspaniałą i niezapomnianą zabawę.

  • Połowinki:

Połowinki to doroczne święto zarówno nowych studentów jak tych starszych. Impreza ta pozwala na integrację pomiędzy studentami pierwszego roku oraz między starszymi kolegami. Warto dodać, że wydarzenie takie ma charakter wydziałowy, ponieważ współorganizatorami są jednostki Wydziału Historycznego co wpłynie znacząco na współpracę między nimi.Motywem przewodnim tegorocznej imprezy jest trylogia "Władca Pierścieni".Cała impreza miała miejsce w klubie „Makulatura” przy ulicy Chmielnej 5/7.Aby studenci poszczególnych jednostek mogli się integrować i jednoczyć, na imprezie przygotowaliśmy konkursy oraz zadania, które urozmaiciły zabawę i zbliżyły uczestników połowinek. 

  • Spotkanie wigilijne:

Spotkanie świąteczne studentów Instytutu Historycznego to tradycyjne spotkanie studentów naszego instytutu z pracownikami. Spotkanie takie pozwala poczuć atmosferę świąteczną na kilka dni przed Świętami oraz naładować pozytywną energią, wynikającą z integracji, na świąteczny powrót do domu. Organizacja takiego spotkania na kilka dni przed przerwą świąteczną wpływa dodatnie na frekwencję wśród studentów, gdyż wszyscy chętni studenci mogą wziąć w nim udział, co podnosi konsolidację środowiska jakim jest Instytut Historyczny. Ponadto takie spotkanie na Naszym Instytucie to już tradycyjna licytacja przedmiotów ofiarowanych przez Naszych Pracowników Naukowych, z której dochód zostanie przekazanych na cele charytatywne. Podczas spotkania odbywa się także konkurs ciast, w którym za zwycięstwo przewidziana jest nagroda zorganizowany przez Bibliotekę Instytutową. Zaangażowanie w przedsięwzięcie Studenckiego Koła Naukowego Historyków UW pozwoliło na lepsze przygotowanie spotkania, a także wzniesie walor edukacyjny. 

  • WH CUP:

Turniej piłkarski współorganizowany z samorządami innych instytutów wydziału historycznego. Sport jest przede wszystkim doskonała okazją do zabawy, wspólnego spędzenia czasu z kolegami i koleżankami oraz integracji z studentami innych kierunków historycznych. Tegoroczny WH CUP odbędzie się w maju, zachęcamy do jak najbardziej tłumnego stawienia się na nim, uczestnictwa i kibicowania. O szczegółach turnieju będziemy informować poprzez naszą stronę internetową oraz profil na portalu społecznościowym facebook. 

  • Wyjazd majowy:

Wyjazd majówkowy jest jednym z kilku momentów w roku akademickim, podczas którego studenci mogą zintegrować się poza murami uczelni. Jednak nie jest to jedynie okazja do poznania się nawzajem, ale także możliwość nauczenia się czegoś nawzajem. Dlatego też planowany przez samorządy Instytutu Historycznego oraz Instytutu Informacji Naukowej i Studiów Bibliologicznych wyjazd majówkowy będzie miał charakter naukowy, a nie tylko integracyjny. Pragniemy, aby oprócz miłego spędzania czasu w swoim towarzystwie, studenci wynieśli z wyjazdu wiedzę oraz umiejętności. Z tego powodu postanowiliśmy przeprowadzić podczas majówki następujące szkolenia: Mind-mapping - szkolenie praktyczne z zasad tworzenia map myśli, które są bardzo przydatnym środkiem podczas tworzenia wszelkiego rodzaju projektów, takich jak prace zaliczeniowe, artykuły czy prace dyplomowe. Szkolenie to przedstawi zasady tworzenia map myśli, możliwości ich wykorzystania oraz programy z jakich można korzystać przy kreowaniu ich. Prezi - szkolenie dotyczące darmowego programu do tworzenia nieograniczonych prezentacji komputerowych. Studenci podczas toku nauczania tworzą często nawet kilkanaście prezentacji na semestr i choć podczas zajęć zapoznają się z programami do tworzenia prezentacji, ten konkretny program pozwala tworzyć prezentacje bez ograniczania ich formy do prostokątnych, liniowych slajdów. Sztuka negocjacji - szkolenie to obejmuje jedną z bardzo ważnych umiejętności przydatnych każdemu studentowi zarówno podczas studiów, jak i po zakończeniu ich i wyruszeniu na rynek pracy. Studenci dowiedzą się jak pokazać swoje mocne strony, jak uzyskać przewagę podczas negocjacji oraz co należy eksponować podczas rozmów negocjacyjnych. Poza szkoleniami studentom czas wypełnią wydarzenia integracyjne takie jak ognisko, gra terenowa, gry ruchowe, karaoke i zwiedzanie okolicy. Wierzymy w to, że wspólne spędzanie czasu zacieśni współpracę między naszymi Instytutami i zaowocuje w przyszłości kolejnymi wspólnymi projektami.